Fabrikaya iş başvurusunda bulundum

Bu sözler, 20 yaşında futbolu bırakma noktasına gelen Burak Süleyman'a ait..
Fabrikaya iş başvurusunda bulundum
Saat: 12:17 Tarih: 07/01/2022 Tarih: 07/01/2022

Burak Süleyman, 2013-2014 sezonunda Gölcükspor'la anlaşma sağlamıştı.. " Çok çalışıyordum fakat bir türlü forma şansı bulamıyordum..ertesi sezon daha çok çalıştım yine forma şansı bulamadım.. futbol bana göre değilmiş ve bu işi yapamayacağım" diyerekten Suadiye'de bir fabrikaya iş başvurusunda bulunmuştu..

Genç futbolcu kararını vermiş, " futbol bana göre değil, bu işten bana ekmek çıkmaz" diyerekten futbolu bırakmayı kafasına koymuştu.. Burak Süleyman, Gölcükspor'da oynadığı dönemde futbolu bırakma kararını abisi gibi gördüğü takım arkadaşı Mehmet Öztonga ile paylaşıyor.. futbolu bırakma kararını paylaştığı abisi, genç futbolcuyu futbolu bırakmaması yönünde ikna ediyor.. Dönüm noktası ve hayat akışını değiştiren bir abi..

Burak Süleyman, 2014-2015 Sezonunun devre arasında 3. Lig ekibi Gölcükspor'dan ayrılarak Bal ligi ekiplerinden Kocaelispor'la anlaşma sağlamıştı..

Kocaelispor formasını 6 sezon giydi.. Kocaelispor formasıyla takımına 181 maçta 51 gol ve 55 asistlik katkı sağladı. Kocaelispor formasıyla Bal ligi, 3. Lig ve 2. Lig play-off şampiyonluğu yaşadı.

Gel - Gitli futbol hayatı.. Futbolu bırakma noktasına gelen ve arkadaş tavsiyesiyle futbola devam eden ve 26 yaşında Süper lig ekiplerinden Göztepe' ye transfer oldu. bu sezon Tff 1. Lig ekiplerden Bandırmaspor forması giyiyor.

Hani hep denir ya " Futbol okullarında ders olarak okutulması gerekir" Burak Süleyman'ın hikayesi futbol okullarının yanı sıra bir çok alanda ders olarak okutulmalı.. Karamsarlığa düşen ve vazgeçen insanları hayata döndürecek bir hikaye. Hikayesi, futbolu 18 yaşında bırakmayı düşünüp umutsuzluğa düşen genç kardeşlerimize ilham olmasını temenni ediyoruz.. Burak Süleyman'ın başarısı takdiri ve alkışı sonuna kadar hakediyor.

Yorum yaz